FacadeRens byder 2013 velkommen
FacadeRens skyder foråret 2013 i gang med flere spændende opgaver. Vi skal i gang med at vaske facaderne på en masse boligblokke i Kolding. I Herning afrenser og imprægnerer vi betonoverflader. Desuden skal vi algebehandle mange tusind kvadratmeter overflader.
Dette er kun nogle af de mange opgaver, som venter os, men vi har stadig plads i ordrebogen, hvis du har brug for at få renset, algebehandlet eller imprægneret din facade. Du kan se vores services nedenfor og læse mere om algebehandling.
SIDSTE CHANCE
Foråret begynder med en algetur, hvor vi kører i hele Danmark og sørger for, at alle vores kunder kan gå året i møde med en flot, algebehandlet facade. Skal din facade have samme tur? Så kontakt os i dag, så sørger vi for også at komme forbi dig på turen – ring på +45 7026 7520.
Ring allerede i dag og vær sikker på at komme godt i gang med 2013. Du kan samtidig tilmelde dig en abonnementsordning, så din facade automatisk bliver løbende behandlet, uden du skal gå og huske på det.
Kontakt os nu, så får du en skarp pris på en abonnementsaftale – ring på +45 7026 7520.
FacadeRens tilbyder følgende services
- Facaderens
- Betonrens
- Alurens
- Murstensrens
- Overfladebehandling
- Antigraffiti
- Flisevask
- Rens af Steniplader
- Rens af tagrender og nedløbsrør
- Skiltevask
- Rensning af indendørsarealer… og meget mere.
Ring allerede i dag
Tag et kig på vores tidligere opgaver

Triscan’s gulve i Brabrand er blevet som nye igen
Triscan i Brabrand havde oplevet at deres Quartz gulve gennem årene var blevet mere og mere sorte. Et Quartz gulv

Rens af altaner – ganske glimrende
I efteråret 2014 har FacadeRens vasket 401 altanforkanter for fsb i Brønshøj. ”Arbejdet er rigtig pænt udført, og jeg er

Fliserens der bare virker – vi ringer igen!
Vi ringer igen! FacadeRens har i foråret 2015 renset flisebelægning hos Gerner Bjerring. ”Det var en rigtig positiv oplevelse. De